KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14965319
nr 1496 5319
Per Englund
(1905-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 25x32 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Per Englund, svensk målare född 1905, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 19:44:40
11/10 18:54:58
100 kr
17/10 19:37:14